Субота, 23 жовтня 2021 |

Цей захід можна вважати знаковою подією, оскільки наша СТГ пройшла тривалий шлях до свого становлення та має чіткий план до розвитку, а також результативні напрацювання з КА. Тут варто згадати за впровадженні проєкти при підтримці цієї організації: зовнішнє освітлення на «Варшавці», транспортну розв’язку на повороті Ірпеня. Сьогодні за участі представників КА та експертів йде обговорення співробітництва територіальних громад. В Круглому столі бере участь двиконавчий директор КА Інна Скляр, експерт Маркіян Дацишин, директор аналітичного департаменту Діана Серебрянська, керуючий справами ГСР Наталія Костецька. На порядку денному обговорення питань законодавчих змін по співробітництву територіальних громад, державно-приватного партнерства, як інструменту залучення інвестицій, а також обговорення новацій у такому болючому питанні нашої Київщини як переробка побутових відходів.

У цьому контексті зауважимо, що наразі профільний комітет Верховної ради розглянув на своєму засіданні 8 вересня проект Закону про внесення змін до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад, №5742.
Метою законопроекту є удосконалення порядку укладення договорів про співробітництво територіальних громад, надання можливості приєднуватися до вже організованого співробітництва за спрощеною процедурою.
Законопроектом пропонується запровадити процедуру приєднання територіальних громад до вже організованого співробітництва за спрощеною процедурою шляхом укладення додаткового договору про приєднання до організованого співробітництва, ввести поняття змішаного договору про співробітництво, в якому можуть міститися елементи різних форм співробітництва, встановити можливість проводити засідання комісій з підготовки проекту договору про співробітництво, а також громадських обговорень щодо організації співробітництва у дистанційній формі.
Відповідні зміни пропонується внести до Закону України «Про співробітництво територіальних громад».
Заслухавши інформацію підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів, з’ясувавши позицію членів Комітету, запрошених на засідання осіб та всебічно обговоривши питання, Комітет ухвалив висновок рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад, №5742, прийняти за основу.