Субота, 4 грудня 2021 |

527 річниця від першої писемної згадки про наше селище й перша річниця в СТГ розпочалася з духовної події, освячення хрестів за участі єпископа Тихона, прихожан і громадськості, встановлення їх на оновлюваній церкві, що здійснюється за сприяння очільника громади Юрія Прилипка.
На цій знаковій події, а також урочистостях з вшанування пам’яті в День Захисників і Захисниць України на Алеї Слави Гостомеля побували гості, зокрема депутат Верховної ради України Сергій Шахов, детпутат облради Вадим Геращенко, голова Бучанської РДА Микола Ляшенко та голова райради Вадим Дубас, голова КОДа минулої каденції Анатолій Присяжнюк.
На меморіалі Слави, де увічнений подвиг героїв українсько-російської війни в зоні АТО-ООС відбувся мітинг-реквієм, який відкрив селищний голова Юрій Прилипко: "Дозвольте привітати Вас з трьома святами, Днем Покрови Богородиці, святом козацтва, мужності і патріотизму і добра - Днем Захисника України. Це свято не лише чоловіків, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це — свято України. Нехай наш дім буде наповнений світлом і любов'ю! Наш народ завжди прагнув миру в усьому світі, але ми сьогодні усвідомлюємо, що його треба завжди захищати, починаючи зі своє землі!.— наголосив очільник громади.
Після мітингу-реквієму відбулося урочисте відкриття нового парку «Щасливий»
Така назва з'явилася неспроста бо має щасливий фінал. Чотири роки за цю територію йшла боротьба. Громаді Гостомеля, депутатам та активістам, зокрема депутату минулої каденції Надії Скуратівській, яка очолювала лінію оборони майбутньої рекреації, вдалося вберегти сім гектарів соснового лісу від забудовника, щоб побудувати на території парк. Вивезено гори сміття. Нині парк "Щасливий" нагадує соснову перлину із доріжками для прогулянок, майданчиками для відпочинку та скейту. Поступово будуть з’являтися інші новації для релаксу та дозвілля, занять спортом, культурного дозвілля. А ще буде тут і літній амфітеатр, і звичайно ж виступатимуть на ньому й зірки естради й лунатиме камерна музика тощо. А сьогодні новий парк збагачено новою рослинністю. До сосен підселено їхніх сестричок— молоді ялини та інші декоративні рослини. Небайдужі та працівники ГСР не раз збиралися на толоки в тому числі й ініціаторка нового паркового ансамблю Надія Скуратівська, на рахунку котрої чи не найбільше висаджених дерев...

Рядками історії

Літопис церкви Гостомеля величний і драматичний, бо це часточка минулого України. Свято-Покровська церква своєю назвою нагадує, що Гостомель був козацьким сотенним містечком. Однак церква тут була ще до козацької епохи, зважаючи на давність й потенціал містечка. Бо в 1614 році польський король Сигізмунд III надав Гостомелю магдебурзьке право. Але вперше про церкву згадується в історичних джерелах другої половини XVIII століття, коли Гостомель належав до володінь фастівського полковника Семена Палія. Коштом останнього та його козаків у Гостомельському замку було споруджено церкву, архітектура котрої з того часу зазнала багато змін. Очевидно церква Покрови Богородиці, заснована Палієм була дерев’яною. Але вже в 1770 році на її місці було побудовано церкву греко-католицького обряду.
Церква перейшла з унії до православ’я швидше за все після того, як у 1793 році, у зв’язку з другим поділом Речі Посполитої, Правобережна Україна увійшла до складу Російської імперії. Що цікаво, напередодні 1861 року письменними серед православних у Гостомелі були тільки священик і причетник. Український краєзнавець другої половини XIX століття Л. Похилевич повідомляє, що до Гостомельської парафії належали села Яблунька (нині частина Бучі), Блиставиця та Озера. У 1890-му в Гостомелі коштом парафіян було збудовано дерев’яну церкву (довжина — 28 метрів, ширина — 10, дах залізний). Вона була й осередком культурного життя. Про це, зокрема, свідчить фото Гостомельського церковного хору 1903 року, яке зберігається в Київському музеї Івана Гончара.
У 1939 році керівництво місцевого колгоспу ім. 13-річчя Жовтня, перебудовало церкву в клуб, витративши на це 54 тисячі карбованців. Що цікаво, у жовтні 1941-го німецькі окупанти повернули це приміщення церкві. Люди об’єднались у церковну громаду і зробили капітальний ремонт. Поки тривала війна, Компартія ставилася до церкви досить терпимо. Комуністи не хотіли зайвий раз дратувати людей, але після війни становище змінилося. Знову розпочався тиск на церкву. 21 жовтня 1949 церкву знову закрили .

Аж у 1989-му, коли СРСР розвалювався, на прохання віруючих, влада у Гостомелі повернула церкві старе приміщення, першим намісником храму й до сьогоднішнього дня є отець Петро (Павленко), який доклав багато зусиль до відновлення храму. Становленню церкви постійно допомогає нинішній очільник СТГ Юрій Прилипко. Ще за довго до цієї посади, з 2011 року підтримував духовні, паломницькі поїздки святими місцями України всіх бажаючих не тільки селища, а й регіону. Сьогодні за його сприяння здійснюється капітальний ремонт храму.