Субота, 4 грудня 2021 |

Ще одну сторінку літопису на камені Гостомельської СТГ відкрито в селі Мощун. Меценатом проєкту став Оганнес Смоян. На урочистосятх з нагоди відкриття взяв участь очільник громади Юрій Прилипко, який виголосив наступне: «Чорнобильська аварія понівечила життя мільйонів людей, назавжди розділила їх долі на дві половини: мирне життя до катастрофи і небувале горе, яке не піддається будь-якому виміру, після 26 квітня 1986р. Втрати від Чорнобильської катастрофи могли б бути ще більшими і жахливішими, якби на поєдинок з розбурханим атомом з перших хвилин аварії не вступили тисячі людей, серед яких і ті, хто проживає в нашій громаді. хто став ліквідаторами наслідків Чорнобильської катастрофи, заплативши за порятунок світу найдорожчим - своїм здоров’ям. Багато з них, на жаль, передчасно пішли з життя, практично всі хворіють і потребують належного медичного та соціального забезпечення. Ми маємо пам’ятати й не забувати про цей подвиг в ім’я життя».
На урочистостях були також ліквідатори аварії, громадськість. Прихожанами і храму на честь Іоанн Богослова в селі Мощун, священники відправили чин освячення пам’ятника, позначеного зіркою Полин.