Посада |
ПІБ |
Контакти |
Адреса |
Голова Спілки воїнів-учасників АТО селища Гостомель |
Табачук Олексій Леонідович |
0669851065 |
вул. Свято-Покровська,141 |
На загальних зборах первинного осередку Ірпінської регіональної організації УСВА і воїнів АТО, 14 жовтня 2018 року, утворено об`єднану організацію ветеранів УСВА й АТО. Співголовами організації обрано Ісу Курамагомедова та Петра Феофанова. У лавах членів організації ветеранів-інтернаціоналістів — 30 осіб, які брали участь в бойових діях таких країнах: Афганістан, Мозамбік, Ангола, Югославія, учасників бойових дій АТО — 24.
ДОРОЖНЯ КАРТА ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО Державна фіскальна служба у м. Києві розмістила інформацію щодо всіх податкових для учасників АТО. Публікуємо повний текст:
- Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не обкладається ПДФО сума щорічної разової грошової допомоги, яку надають учасникам АТО.
- Не обкладаються ПДФО доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані як благодійна допомога. Також передбачається пільга й для самих благодійників — не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО.
Наприклад: фізична особа, унесена до Реєстру волонтерів антитерористичної операції, отримала кошти від населення, які передасть бійцю АТО. Ані у волонтера, ні в бійця АТО доходи у вигляді отриманих грошових коштів не обкладатимуться ПДФО. Окрім цього, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО, чи особам, які вимушено її покинули.
- Особі, яка перебуває в зоні АТО, виплачують грошове забезпечення. На період перебування такої особи в зоні антитерористичної операції вся сума грошового забезпечення не підлягає обкладенню військовим збором.
- Для учасників АТО також передбачена пільга щодо сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання в межах граничних норм, установлених ст. 281 Податкового кодексу України. Наприклад: для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара, а для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 гектари.
- Щодо місцевих податків, то місцевими радами можуть надаватися пільги щодо їх сплати.
Наприклад, рішенням Київської міської ради булла встановлена пільга щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для квартир/житлових будинків, що належать учасникам АТО чи сім’ям загиблих учасників.
- Якщо особа не змогла вчасно подати податкову звітність через те, що вона перебувала в зоні АТО чи на цій території розташоване її підприємство, вона звільняється від відповідальності, оскільки АТО є форс-мажорною обставиною. Але такий факт обов’язково повинен бути засвідчений Торгово-промисловою палатою, яка видає відповідне свідоцтво.
- Фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, призвані на військову службу під час мобілізації чи залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати й подання податкової звітності з ПДФО та ЄСВ.
{/slider}
Державна підтримка учасникам антитерористичної операції при придбанні доступного житла, яке реалізується за принципом 30 на 70 буде збільшено до 50%.Пропозиція, щоб загальний розмір державної підтримки ‒ 30% від вартості житла, що придбавається, був змінений в залежності від категорії громадян, які мають право на отримання такої підтримки, міститься у проекті Закону України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм).30 березня цей законопроект, яким передбачається надати додаткові преференції учасникам антитерористичної операції, в рамках реалізації програми доступного житла, яка реалізується за принципом 30 на 70, був схвалений в цілому під час засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ради України.За результатом розгляду парламентським Комітетом одноголосно прийнято рішення підтримати внесений на розгляд проект Закону та рекомендувати Верховній Раді прийняти цей Законопроект в цілому.Також членами Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства висловлено пропозицію при перегляді Закону про Держбюджет на 2016 рік передбачити видатки на діючі житлові програми.
Президент Петро Порошенко підписав закон №936-VIII, який посилить соцзахист дітей із зони АТО і внутрішньо переміщених осіб. Документ удосконалює систему забезпечення прав дітей, які потрапили в складні життєві обставини, постраждали внаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів, повідомляє сайт глави держави.Законом вносяться зміни до 9 чинних законів України, спрямовані на приведення чинного законодавства у відповідність до Конвенції ООН про права дитини.Норми закону забороняють участь дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, включаючи вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання з метою використання у збройних конфліктах інших держав або насильницьких діях, спрямованих на повалення державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання у військових конфліктах чи діях, залучення та/або втягування дітей до непередбачених законами України воєнізованих чи збройних формувань, пропаганді війни.Цим законом держава взяла на себе зобов’язання щодо відселення дітей, які опинилися чи можуть опинитися у зоні воєнних дій чи збройних конфліктів, до безпечних районів.Якщо дитина з певних причин залишилась без догляду батьків, держава має здійснювати пошук членів її сім’ї з метою возз’єднання з рідними. Також держава повинна здійснювати розшук та повернення в Україну усіх дітей, які були незаконно вивезені за її межі.Крім того, удосконалюється процедура реєстрації дітей, які є внутрішньо переміщеними особами. Зокрема, діти старші 14 років матимуть можливість самостійно зареєструватись в органах соціального захисту.Законом вносяться зміни до Сімейного кодексу щодо розвитку нової форми сімейного виховання дітей — це «сімейний патронат», що дозволить уникнути негативного для дитини досвіду інтернатного виховання та забезпечить її тимчасове проживання в умовах, максимально наближених до сімейних.
Відбулось засідання Ради асоціації «Власний дім» за участі керівників обласних фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.Під час засідання директор Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону Наталія Козловська зазначила, що у 2016 році в держбюджеті передбачено 40 млн гривень на реалізацію програми «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» («Власний дім»). В місцевих бюджетах передбачено 63,8 млн гривень на реалізацію цієї програми. «Скористатися програмою можуть учасники АТО та внутрішньо переміщені особи за умови проживання у сільській місцевості або переселення туди для постійного проживання. Для підтвердження права на одержання кредиту позичальник повинен представити довідку органу місцевого самоврядування про ведення особистого селянського господарства або довідку про працевлаштування», — пояснила директор Департаменту.Зокрема, Наталія Козловська зауважила, що це питання потребує додаткового роз’яснення на місцях. Тому асоціація «Власний дім» затвердила проведення розширених виїзних кущових засідань в областях.Раніше, 24 лютого 2016 року Уряд затвердив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі».
З ініціативи Держгеокадастру, за підтримки Кабінету Міністрів України від липня 2014 року проводяться заходи щодо забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та інших військових формувань, які захищають територіальну цілісність і суверенітет країни, земельними ділянками для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, для ведення садівництва, для індивідуального дачного будівництва та ведення особистого селянського господарства.При центральному апараті Держгеокадастру на березень 2016 року заплановано створити Центр допомоги учасникам АТО – консультаційний орган, що сприятиме військовослужбовцям у вирішенні поточних питань, зокрема пов’язаних із отриманням земельних ділянок.Для Центру виділять окремий кабінет у приміщенні Держгеокадастру, в якому буде проводитися постійний прийом учасників АТО, надаватимуться консультації та прийматимуться заяви. Планується, що в ньому постійно буде присутній фахівець Держгеокадастру, а також залучений радник – учасник АТО, який контролюватиме дотримання процедур та збереження балансу інтересів між самими військовослужбовцями. Окрім того, до робочої групи заочно входитимуть фахівці Держгеокадастру різного профілю для надання консультацій у разі потреби.У Центрі можна буде ознайомитися з атласами вільних земельних ділянок, зарезервованих для учасників АТО, зразками та шаблонами клопотань, а також зробити копії документів.
Процедуру отримання статусу учасника бойових дій для тих, хто брав участь в Антитерористичні операції, спрощено. Про це на брифінгу в Клубі Кабміну розповів голова Державної служби України у справах ветеранів війни і учасників АТО Артур Дерев’янко. Нова процедура закріплена постановою Кабміну. Нею змінено повноваження як міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання військовослужбовців учасниками бойових дій, що створила Державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО, так і відомчих комісій силових структур. Відтепер встановлювати статус учасника бойових дій військовослужбовцям Міноборони, МВС, Національній гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, ДСНС та іншим, хто брав безпосередню участь в АТО або забезпеченні її проведення, будуть відомчі комісії, створені в кожному з цих державних органів», — зауважив Артур Дерев’янко.Тож процес отримання статусу учасника бойових дій має значно пришвидшитись. Водночас міжвідомча комісія й надалі розглядатиме спірні питання або ті, які виникають у міжвідомчому просторі. Йдеться про справи, коли військові перейшли з підрозділів у Нацгвардії до підрозділів Міноборони або були добровольцями, а потім підписали контракт тощо. «Всі справи, які до нас надійшли до набуття чинності цієї постанови, розглянуто, а документи з рішеннями по них направлено в силові частини», — зазначив Артур Дерев’янко.Щодо надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, то вже відбулось 28 засідань міжвідомчої комісії, на яких розглянуто 22 657 справ. По 22 397 із них ухвалили позитивне рішення. Матеріали щодо 222 осіб віддали на доопрацювання, 27 — відмовили в наданні цього статусу.Для вирішення соціальних проблем, які виникають у ветеранів АТО (отримання житла, соцдопомоги, працевлаштування, психологічної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення, протезування і лікування), то служба розробила 5 нових програм. Нині їх розглядає уряд, який і вирішуватиме порядок розподілу відповідних коштів. Щоправда, по деяких справах уже є рішення. Так, цього року на розв’язання житлових проблем учасників АТО, які втратили нижні кінцівки, надано 64 мільйони гривень. Основний розпорядник коштів Мінсоцполітики, а служба — відповідальний виконавець.Дуже актуальне, особливо під час демобілізації, питання психологічної реабілітації учасників АТО. На фінансування психологічної реабілітації в Держбюджеті передбачено приблизно 50 мільйонів гривень.Реабілітацію за цією програмою люди зможуть пройти в лікувальних і санаторно-курортних закладах, які мають сучасну матеріально-технічну базу й кваліфіковані кадри. Не менш важливе і забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників АТО. Понад 3 тисячі осіб потребуватимуть такого лікування у 2015 році. Держбюджет на це передбачив 22,4 мільйона гривень.